مشاوره

مشاور کیست؟

مشاور فرد متخصصی است که دارای تحصیلات عالیه و غالبا در رشته های روانشناسی و مدیریت هستند که با بکارگیری دانش آکادمیکی خود٬ تجربه های کاری و اطلاعات جانبی خویش٬ همواره در تلاشند تا با روش های علمی و اجرایی٬ مسايل گوناگون فرد و یا سازمان را حل کرده و بهترین راه حل را ارائه دهند.

مشاوران دارای توانایی های نظیر موارد زیر هستند

۱ قدرت تجزیه و تحلیل مسائل و مشکلات و توانایی استنتاج از موضوع
۲ قدرت تصمیم گیری و مدیریت بحران
۳ توانایی تحمل انتقاد٬ خشم٬ تحقیر توسط فرد مشاوره گیرنده
۴ توانایی برقراری ارتباط مناسب و موثر با فرد مشاوره گیرنده
۵ کمک به کنترل شرایط و جلوگیری از وقوع اتفاقی زیانبار

نیاز به مشاور و عمل مشاوره از جمله مشاغل پر نیاز انسان امروز است٬ این افراد وظیفه دارند تا با گوش سپاری به مسائل و مشکلات شخص مشاوره گیرنده٬ وی را در روبرو شدن با مشکل و کارامدی بیشتر در برخورد با آن یاری رسانند.

نیاز به مشاور٬ تنها به مشکلات یک فرد ختم نمیشود٬ بلکه گاهی نیاز یک سازمان یا کسب و کار به مشاوره برای حل مشکل سازمانی است.

و اما مشاوره تحصیلی چیست؟

همانطور که پیشتر گفته شد مشاوره انواع مختلفی چون٬ روان درمانی٬ مشاوره ازدواج٬ زوج درمانی و مسائل مربوط به خانواده٬ تربیت فرزندان٬ مشاوره کسب و کار و … دارد٬ یکی از مشاوره های رایج و بسیار ثمربخش٬ مشاوره تحصیلی است که مختص به دانش آموزان و دانش جویان است.

مشاوران در مشاوره تحصیلی تلاش میکنند که با بررسی شخصیت و عادات فردی شخص٬ وی را در زمینه های گوناگونی چون برنامه ریزی درسی٬ مدیریت زمان٬ انتخاب رشته ی تحصیلی دبیرستان و دانشگاه و بسیاری مسائل مرتبط دیگر کمک رسانی کنند.

آنچه دانش آموز از مشاوره تحصیلی انتظار دارد…

هدف از مشاوره تحصیلی:
چگونه عادات رفتاری خود را تغییر دهد
دانش آموز بیاموزد که چطور تصمیم بگیرد
بیاموزد که چگونه رابطه بهتری با خود و اطرافیانش در جهت ایجاد و نگهداشت آرامش داشته باشد
چگونه اثربخشی خود را بالا ببرد و سازگاری خود را تقویت کند
چگونه استعداد های خود را شکوفا کند

مشاوره تحصیلی در خانه سبز:

مشاوره تحصیلی در خانه سبز توسط خانم نگین اسماعیلی به شکل حرفه ای خود انجام میشود. خانه سبز با اشراف به این موضوع که مشاوره تحصیلی از مهمترین نیازهای یک دانش آموز برای موفقیت در تحصیل است تلاش میکند تا وی را برای کسب نتیجه دلخواه در کنکور و برنامه های دیگر آموزشی کمک رساند و این هدف را با برنامه ریزی مشخص٬ منسجم و منضبط به انجام برساند.

همچنین با پیگیری های روزانه پشتیبانان خانه سبز٬ مسیر پیشرفت دانش آموز را فراهم کرده و با گرفتن آزمون های متناسب با مطالب مطالعه شده٬ به تحلیل نقاط ضعف و قدرت فرد بپردازند و با برطرف کردن ایرادات دانش آموز به نتیجه دلخواه وی برسانند.

از جمله وظایف مشاوران و پشتیبانان خانه سبز
برنامه هفتگی
چکینگ ۱ الی ۳ بار در روز توسط پشتیبان های برتر
آزمون های هفتگی معرفی دبیر در صورت نیاز
رفع اشکال های درسی
ارائه تمامی نکات تست زنی تکنیک های مطالعه
مهارت در تندخوانی
مشاوره های انگیزشی شدید در طول هفته و جلوگیری از مایوس شدن دانش آموز
دور کردن اضطراب٬ ترس و استرس از دانش اموزکمک به رفع عدم تمرکز و …

مشاوران ما در خانه سبز به مدیریت خانم نگین اسماعیلی تمام هم و غم خود را بر این نهاده ایم که دانش آموز در کمال آرامش و با خیالی آسوده تحصیل کرده و موفقیت را لمس کند.

مشاوره خانه سبز امید
مشاوره خانه سبز امید